Gitaros pamokos Klaipėda – KASPARAS RIMAVIČIUS

Vardas Pavardė: KASPARAS RIMAVIČIUS

  • Instrumentai: Gitara, Fortepijonas.
  • Patirtis: E. Balsio menų gimnazijoje nuo 2008 groju pianinu, 2017 susipažinau su džiazu ir pradėjau groti gitara. Esu dalyvavęs daug mokyklos organizuotų koncertų, bei kartą grojęs viešam renginy per Jūros Šventę. Taip pat grojau dvejose vestuvėse.
  • Apibūdink save: Nestoviu vietoje, mėgstu pasinerti į įvairius žanrus bei juos analizuoti. Vieno titulo neužtektų, todėl esu metalistas – džiazistas. Domiuosi klasikos ir džiazo teorija, istorija, bigbendo ir orkestro aranžuočių rašymu. Mano pagrindas ne išmokti, o norėti mokytis.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Nors ir einu muzikanto keliu nuo 2008 metų, kad mano siela trokšta muzikos ir kad be jos tikrai beprasmiškas mano gyvenimas supratau tik 2018, prieš pradedant 10 klasės kursą.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Kiek pamenu, būtent tėvai mane užrašė į menų mokyklą ir tikėjosi, kad būsiu pianistas. Deja, pasirodo jie nenorėjo, kad siekčiau karjeros muzikoje, dėl asmeninių įsitikinimų, tačiau pastebėję mano užsispyrimą ir troškimą būti muzikantu, pradėjo mane palaikyti.

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Kaip specialybei – džiazui, kaip hobiui – sunkiajam metalui.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų įdėjų?

Siekiu baigti studijas LMTA, groti džiazo orkestre ir įkurti savo grupę. Kadangi niekas nedraudžia jungti skirtingų žanrų, vienas iš mano tikslų – įkurti grupę, kuri metalo gabalus suaranžuos į džiazą ir atvirkščiai, žinoma sukurti ir originalių “jazzmetal” kompozicijų.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Svarbiausia, žinoma, yra noras. Priklausomai kokio žanro muziką mėgsta, paanalizuoti jų instrumentus, nevengti naujų atlikėjų. Klausantis mėgstamos muzikos, o ypač randant naujų, dar negirdėtų gabalų, kurie paliečia širdį, išgirsi, kuris instrumentas labiausiai virpina sielą. Neapgaudinėk savęs, būtent į tą instrumentą ir susifokusuok.