Pianino pamokos Klaipėda – Milda Vitartaitė

Vardas Pavardė: Milda Vitartaitė

  • Išsilavinimas: Klaipėdos universiteto Menų Akademija, Muzikos bakalauras, Atlikimo meno bakalauras
  • Groja: Fortepijonu
  • Patirtis: Rengia solo koncertus, yra grojusi tiek solo, tiek kamerinėje sudėtyje Lietuvoje ir užsienyje. Grojo tarptautiniuose ir respublikiniuose festivaliuose. Muzikos mokykloje mokėsi kompozicijos, dalyvavo kūrybos konkursuose. Dalyvauja įvairiuose projektuose, šiuo metu Menų akademijoje Klaipėdoje mokosi fortepijono paslapčių.
  • Apibūdink save: Negaliu sėdėti vietoje, nuobodžiauju, jeigu nesu aktyviai įsitraukusi į veiklas. Svajoju drąsiai, nuolat ieškau progų gyvenimą praturtinti šviežiais prisiminimais. Turiu labai alkaną protą, tikiu, kad kiekvienas žmogus yra ir turi būti amžinas mokinys.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkusi į muziką?

Viskas prasidėjo nuo įvairių būrelių lankymo vaikystėje. Į muzikos mokyklą vaikystėje mama neleido, nes nepatiko joje dirbantys mokytojai. Rimta pažintis su muzika, su klavišiniais ir kūryba prasidėjo vėliau, kai jau atsidūriau „muzikalkėje“. Su pirmąja TIKRA muzikos mokytoja pamilau muziką ir kasdien ją myliu vis labiau. Paskutinėse gimnazijos klasėse nusprendžiau, kad noriu iš mėgėjos tapti profesionale. Šis „tapsmo“ procesas nelengvas, bet veža!

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Aplinkos žmonės visiškai nepalaikė, galvojo, kad klystu nusprendusi sukti muzikos keliu. Tuo tarpu tėvai, nors nerimavo, bet nedrįso prieštarauti, nes visada žinojau, ko tikrai noriu. Dėl šio sprendimo giminėje esu tikra „žvaigždė“ 😀

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Visi žanrai turi savo vertę, bet aš labiausiai myliu klasiką ir džiazą. Priklausomai nuo nuotaikos ir aplinkybių, galiu klausyti įvairiausios muzikos – kelyje, pavydžiui, kartais skamba Shania Twain dainos!

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muzika? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Muziką matau pripildant visą mano gyvenimą. Skaitau apie muziką, mąstau apie muziką, groju. Toks gyvenimas – labai įdomus. Kiekvieną kartą sėsdama prie instrumento noriu išmokti kažko naujo, noriu naujų iššūkių. Be galo mėgstu atlikėjišką veiklą. Turiu idėjų, tačiau, kol jos bręsta, negaliu dalintis.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendę. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Visų pirmą reikia užduoti sau klausimą – ar aš tikrai to noriu? Jeigu gali atsakyti teigiamai, vienintelis stabdys būsi nebent tu pats. Įsitikinau tuo savo kailiu. Garsus ir talentingas pianistas, dirigentas Arthur Rubinstein yra pasakęs – turime daryti neįmanoma, kad pasiektume tai, kas įmanoma, kažkaip taip. Tokio požiūrio ir linkiu!