Pianino pamokos Klaipėda – Rafaelis Gajus Švėgžda

Vardas Pavardė: Rafaelis Gajus Švėgžda

  • Instrumentai: Gitara, pianinas, būgnai, trimitas, vokalas.
  • Patirtis: nuo 2017 m. dėsto individualias pamokas, koncertuoja su grupėmis, užsiema kūryba.
  • Apibūdink save: esu nepagydomas muzikantas, visad stengiuos ištraukti potencialą iš kiekvieno žmogaus, kuriame matau bent trupinėlį svajonės ar idėjos. Mes visi esam savotiški – tai yra mūsų super galia.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Supratau, kad noriu būti muzikantas tada, kai nustojau bijoti būti kitoks. Būdamas 15 atradau save naujai, kai atsirado galimybė groti pianinu, gitara ir būgnais. Nuo tada niekada nenustojau tobulėti ir groti viskuo ką turiu po ranka.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Mano tėvai niekada neturėjo galimybės man suteikti mokymosi sąlygų. Net savo pirmąjį instrumentą nusipirkau būdamas 20-ies metų. Bet tai manęs nesustabdė, nes palaikymo susilaukdavau iš mamos. Nors daugelį kartų norėjau viską mesti. Bet muzikos iš žmogaus neišimsi…

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Tikiu, kad įvairovė yra geriausia aplinka tobulėti. Visi muzikos žanrai yra kaip spalvų paletė. Kad nupieštum kažką tikro ir artimo sau pačiam reikia bent keleto spalvų. Todėl improvizacija man yra kažkas gilaus, gyvo,- atveriančio duris į save patį. Ji išlaisvina muziką, kuri slypi tavyje. Manau mokėti išreikšti save yra daugiau nei sugebėti pakartoti kito žmogaus grojimą. Per daug talentų taip ir lieka užrakinti. Improvizacija yra raktas.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muzika? Ar nori išmokti kažką naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Norėčiau sukurti grupę, kuri galėtų išreikšti jausmą, kuris tuo momentu yra aktualus. Kurti muziką, kuri atneša laisvę ir gerą žinią. Norėčiau išmokti groti daugeliu instrumentų. Perprasti daugelį žanrų ir stilių. Gyvenimas per trumpas gyventi minimaliai…

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Jei yra galimybė tai tu padarai sau didelį nuostolį neišbandydamas savęs šioje srityje. Dažnai žmonės prieš mirtį gailisi ne to ką padarė, o to ko nespėjo padaryt ar bijojo. Pradžia visad sunki. Bet kai užsinorėjau išmokti gitara, tai per pirmas tris dienas sugrojau savo pirmąją dainą su gitara. Kaip sakoma 99% darbo 1% talento. Nors muzika joks čia darbas – tai malonumas!