Pianino pamokos Klaipėdoje – Vita Merkelytė

Vardas Pavardė: Vita Merkelytė

  • Instrumentai: Pianinas, akordeonas, vokalas
  • Patirtis: Akordeonu groju nuo 8 metų, juo baigiau muzikos mokyklą. Dainavimo pamokas lankyti pradėjau nuo 17 metų, prieš tai dainuodavau megėjiškai, dabar esu baigus LMTA klaipėdos fakultetą dainavimo specializaciją. Pianinu groju nuo 7 metų.
  • Apibūdink save: „Visada gyvenime pirmiausiai įsiklausau į savo jausmus, po to tik į protą. Esu komunikabili, spontaniška ir jautri asmenybė.“

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Kad esu linkusi į muziką suprato pirmiau mano tėvai, nei aš. Kai vaikystėj važiuodavom kažkur, visada būdavau vietoj radijo, kelias valandas be perstojo dainuodavau įvairiausias dainas. Mama pastebėjus šį polinkį užrašė į privačias pianino pamokas, vėliau pasiūlė ir muzikos mokyklą. Labai norėjau į dainavimą, bet nebuvo vietų, todėl teko mokytis groti akordeonu. Dar pirmoje klasėje ant lapo nupiešiau save su mikrofonu ir parašiau, kad užaugus būsiu dainininkė.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Tėvai palaikė visapusiškai. 8 metų įsodindavo į autobusą ir nuo kaimo kuriame gyvenau važiuodavau 40 kilometrų į muzikos mokykla viena pati. Niekada nespaudė ir nevertė ten mokytis. Skatindavo ir motyvuodavo nepaleisti savo svajonės. Namuose tėvai man dar mažai net įrengė minimalią dainavimo studiją su profesionaliais mikrofonais, kad galėčiau mokytis muzikos ir savo laisvalaikį leisčiau ten. Po to 16 metų išleido gyventi vieną į Šiaulius, kad galėčiau mokytis dainavimo.

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Visada pirmu numeriu renkuosi klasikinį muzikos žanrą. Bet ir kiti žanrai artimi širdžiai. Jeigu myli muziką, neskirstai jos dalių į geras ir blogas.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Ateityje matau save tik muzikoje. Stengiuosi labiausiai dėl solinės karjeros, bet tuo pačiu turiu nemažą patirties ir žinių bagažą, kuriuo norėčiau pasidalinti su kitais. Norėčiau išmokti groti būgnais ir gitara, manau, kad greitu metu tuo ir užsiimsiu.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Jeigu atsirado mintis ar bent mažiausias noras save išbandyti muzikoje – nepaleiskite šios idėjos. Net jeigu ir nenorite sieti savo pagrindinės karjeros su muzika, ji visada bus ta sfera, kuri jus nuramins ir atpalaiduos, bei leis išreikšti savo jausmus per garsus. Linkiu kiekvienam leistis į muzikos kelionę ir susipažinti su jums įdomiu instrumentu.