Pianino pamokos Vilniuje – Gintarė Byčenkaitė

Vardas Pavardė: Gintarė Byčenkaitė

  • Instrumentai: Fortepijonas
  • Patirtis: Groju nuo 8-nerių metų. Esu baigusi Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą klasikinio fortepijono specialybę pas mokytoją Rasą Paulavičienę. Šiai puikiai mokytojai esu labai dėkinga už nuoširdų darbą, suteiktus pianistinius pagrindus, bei palaikymą visus 10 mokymosi metus.
  • Apibūdink save: Esu atvira iššūkiams. Šiuo metu studijuoju verslo vadybą Vilniaus Gedimino technikos universitete, tačiau mano aistra muzikai vis dar dega kaip pirmąkart pamačius instrumentą.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Muzika aplink mane buvo nuo gimimo. Man gimus, namuose jau buvo nuolatos grojama ir girdima skambanti muzika, tad pirmuosius kūrinius groti išmokau dar būdama dar visai maža. Savo tėvų pastangomis aš šiandien galiu labai pasidžiaugti, kad tapau pianiste.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Tikrai taip, tėvai visada buvo už mano pasirinkimą domėtis muzika, jie net skatino. Sunkumų buvo .. Pradėjo skaudėti riešą ir negalėjau groti dėl skausmo kurį laiką. 

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Kol mokiausi muzikos mokykloje klasikinė muzika sudarė didžiąją dalį repertuaro, nes turėjau susipažinti su klasikine muzika. Dabar klausausi ir groju roką, populiariąją, jazz’ą ir t.t.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Muzika, tai mano hobis, atsisėdus prie instrumento ir juo grodama jaučiuosi lyg kitoje planetoje, atsipalaiduoju. Grojimas yra tiesioginis būdas perteikti kitam žmogui muziką kaip ją jauti ir interpretuoji. Išmokti kažko naujo visada norisi, ar tai būtų naujas kūrinys ar naujas stilius, bent pabandyti tikrai visada įdomu.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Niekada nėra per vėlu kažko išmokti ar bent jau pabandyti. Galiu nuraminti, jog mes, muzikos gerbėjai, visada džiaugsimės sutikę aistruolį, kuris nori mokintis. Na, o pabandžius tikrai nieko blogo neatsitiks.