Vokalo pamokos Vilniuje – Ugnė Mikalajūnaitė

Vardas Pavardė: Ugnė Mikalajūnaitė

  • Instrumentai: Vokalas, šiek tiek gitara ir pianinas.
  • Patirtis: Slapta dainavau viena namuose nuo 14 metų, 15 metų draugė mane ištraukė iš namų į studiją rusyje, o tada su grupe jau į sceną. 2019 metais baigiau muzikinio teatro bakalauro studijas.
  • Apibūdink save: Gimusi su menininkės gyslele savo gyvenimo negaliu įsivaizduoti be muzikos, šokio ir teatro. Vaidinu nuo mažumės, o muzikuoju nuo paauglystės. Vertybės: nuoširdumas, laisvė ir atsakomybė. Tarp ramių – ekscentriškiausia, tarp ekscentrikų – ramiausia. Nenustygstanti vietoje nuotykių ieškotoja bei gamtos mylėtoja. Chameleonė, kuri prisitaiko prie aplinkos „vaibo“.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Ryškiai pamenu momentą, kai per MTV pamačiau Paramore dainos „Misery bussiness” klipą. Tą akimirką atradau savo idealą ir pradėjau dainuoti. Po kurio laiko ir plaukus nusidažiau raudonai kaip tos grupės dainininkė. Apskritai skonį muzikai formavo tėvai ir vyresnė sesė į kurią, žinoma, visada norėjau lygintis, tačiau šeimoje esu pirmoji muzikantė. 

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Mano tėvai ir dabar širdyje – laisvi hipiški paukščiai ir muzikos mėgėjai. Kadangi dėl hobių mokslų neapleidau, saviekspresija buvo netgi skatinama. Per muziką ir teatrą radau raktą į savo pačios laisvę ir šiltą bendruomenę. Tėvai eiti prieš savo pašaukimą nedraudė, juk tai mano gyvenimas, nors ir skatino rinktis „rimtą” profesiją. Po mokyklos įstojau į vaidybą, bet supratusi, kad visgi noriu eiti arčiau muzikos, pasirinkau tarpinį variantą – muzikinį teatrą. Iš tėvų visada jaučiau tik palaikymą. 

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Vieno žanro išskriti neįmanoma. Rock, soul, jazz, pop, miuziklas, reggae, folk… Šiaip klausau labai įvairios muzikos, nuo elektronikos iki klasikos.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų įdėjų?

Į savo ateitį žiūriu dinamiškai ir teku ten, kur nuneša srovė. Tobulėjimas yra viso gyvenimo procesas. Šiuo metu mane atnešė į mokytojos rolę, tuo pačiu žinau, kad mokant niekada nenustosiu pati mokytis. Svajoju kurti ir atlikti savo muziką, kurti su grupe. 

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Jei širdyje jaučiamas užsidegimas, reikia tuo impulsu sekti, leisti sau viską išbandyti ir žaisti, įjungti naujoko smalsumą mokytis. Nors šis kelias nelengvas, progresas ateis nuosekliai einant mažais žingsneliais. Svarbiausia tikėti ir eiti į priekį susikaupus, bet ir atsipalaidavus bei mėgautis kelione. Nepamiršti fiksuoti savo progreso, nes po kelių metų labai smagu pasižiūrėti senus įrašus ir suprasti kiek smarkiai patobulėjai.