Vokalo pamokos Vilniuje – Vaiva Kalinauskaitė

Vardas Pavardė: Vaiva Kalinauskaitė

  • Instrumentai: Vokalas
  • Patirtis: Individualios vokalo tobulinimo pamokos nuo 2018 metų, nuo 2021 metų tarpmiestiniai seminarai įvairaus amžiaus vaikams mokyklose, 2020 metais muzikinio teatro būrelis Šiaurės licėjaus mokykloje
  • Apibūdink save: Esu aktorė, baigusi Vilniaus Kolegijos MTF Muzikinio teatro bakalaurą, priklausau teatro trupei „Chimeros“. Taip pat esu įkūrusi VŠĮ Imaginacijaus teatrą, kuriu dramaturgiją ir scenografiją spektakliams, bei dirbu jame kaip akorė. Nuo 2012 metų dainuoju įvairaus pobūdžio renginiuose ir privačiose šventėse, o nuo 2020 metų dainuoju LRT organizuojamuose valstybinių švenčių renginiuose. Nuo 2021 metų priklausau Tomek Productions agentūrai ir dirbu atlikėja Semmel Concerts projekte „The world of Hans Zimmer“, su kuriuo vykstame į turus po visą pasaulį.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Dainuoti pradėjau ankstyvoje vaikystėje, kadangi tėvai turėjo muzikinį išsilavinimą, suprato, kad galiu kažko pasiekti ir užrašė į chorinio dainavimo mokyklą. Pabaigus ją tęsiau mokslus solinio dainavimo pamokose. Visą laiką labai daug domėjausi pasaulinio lygio atlikėjais ir jų muzika, stengdavausi iš jų mokytis. Paauglystėje dalyvavau 5 tarptautiniuose konkursuose ir visus juos laimėjau, taigi nesustodama toliau siekiau svajonės įvairiuose TV projektuose, taip užmegzdama ryšius, kurių dėka koncertų atsirado dar daugiau ir dainavimas tapo pastoviu darbu.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Tėvai visuomet žinojo, kad muzika bus neatsiejama mano gyvenimo dalis, todėl skatino ir palaikė. Per visą dainavimo kelią esu patyrusi ir nemažai nusivylimų, tačiau, kad ir kokie jie atrodė dideli, manęs tai vistiek nesustabdė eiti šiuo keliu.

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Pastaruoju metu daugiausiai dirbau su miuziklo žanru studijose, kuris šią akimirką yra mano mėgstamiausias. Tačiau taip pat labai mėgstu džiazo standartus, bliuzą.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Aš visuomet mokausi kažko naujo, kadangi balso lavinimo galimybės yra labai plačios. Kasdien dirbu su naujomis technikomis, arba tobulinu jau esamas. Mokant kitus žmones dažnai ir pati kažką naujo atrandu, kadangi visi esame labai individualūs ir tai, kas tinka vienam, nebūtinai pasiteisins kitam mokiniui. Šiuo metu daug koncertuoju Lietuvoje ir užsienyje, tuo užsiimti planuoju ir toliau. Taip pat įrašinėju pirmąjį savo kūrinį, planuoju per kelis metus išleisti visą albumą. Projektas su Hans Zimmeriu atvėrė daug naujų galimybių ir suteikė daug naudingų pažinčių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, taigi ir nuveikti galima dar daugiau.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Visuomet skatinu išbandyti net ir beprotiškiausias idėjas, esu susidūrusi su mokiniais, kurie net neįsivaizduoja, kokį potencialą savyje nešioja. Pavyzdžiui, viena pirmųjų mano mokinių norėjo stoti į aktorinį užsienyje, tačiau dainuoti pasak jos „nemokėjo“, o po kelių mėnesio darbo kartu atradome nuostabaus grožio klasikinį balsą, dėl kurio ji net pati nustebo. Aišku, ji sėkmingai įstojo į akademiją ir tęsia karjerą toliau. Taigi čia tam tikra prasme yra loterija, jeigu nesi bandęs, niekuomet ir nesužinosi. Jeigu pabandysi ir nepasiseks, ar tai tikrai reiškia, kad nesi tam sutvertas? Galbūt reikia šiek tiek daugiau įdirbio, norint pasiekti rezultatą? Dainavimas yra paremtas ne tik metodika, bet ir psichologija, todėl svarbiausia yra noras ir drąsa mesti sau iššūkį, o visa kita galima įveikti kartu.