Vardas Pavardė: Vytautė Tamutytė
- Instrumentai: Vokalas, pianinas.
- Patirtis: Mokausi vokalo paslapčių nuo 13 metų. Dalyvavau respublikiniuosr ir tarptautiniuose vokalo konkursuose, televizijos projektuose. Dabar pati rašau ir leidžiu savo kūrybos dainas. VDU muzikos akademijoje toliau mokausi vokalo specialybės. Pianinu groju tris metus.
- Apibūdink save: Esu atlikėja, dainų autorė ir vokalistė. Mano vardas sako, jog aš išvydau tautą, bet dabar labiausiai trokštu, jog toji tauta mane išvystų ir mokytojo amplua! Man jau visi 20! Dvidešimt metų pilnų metamorfozių, savęs paieškų, bet džiugiausia, kad gal dar ir ne visai Kolumbo, bet jau ir atradimų! Prakaitą vaikystėje palašinus baleto salėje, šiek tiek netikėtai pasukau muzikos keliu. Prieš mokyklos pasirodymą klasėje susirgo dainuoti turėjęs mokinys, o labai pareigingai seniūnaitei juk teko gelbėti. Ir taip, pasirodo, išgelbėjau pati save – atradau muzikos kelią! Taip ir prasidėjo pamokos, repeticijos, konkursai ir tas džiaugsmas, jog pagaliau jaučiuosi savo rogėse. Nors sniego, per kurį noriu perbristi, nusimato dar daug!
1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?
Kad ir kaip šmaikščiai nuskambėtų, suvokiau tai trylikos metų tinklinio treniruotėje, kurios metu reikėjo pasirinkti, ar skiriu laiką treniruotėms, ar mokykloje statomam miuziklui. Na, kaip ir galima suprasti, tinklinį, deja, teko mesti… Tačiau muzikos variklis taip niekada ir neužgeso.
2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?
Labai džiaugiuosi, jog augau tokioje šeimoje, kuri besąlygiškai palaikė mano pasirinkimą ir po mokyklos toliau gilinti žinias mene, nes šis palaikymas labai skatino ir vis dar skatina eiti ta kryptimi, nebijoti ir siekti savo tikslų. Jie man pasakė – mums svarbu, kad tu būtum laiminga. Na, o didžiausias mano laimės šaltinis būtent ir yra dainavimas.
Sunkumų, kaip ir kiekvienoje gyvenimo srityje būdavo, tiek psichologinių, o kartais net ir fizinių, tačiau meilė muzikai ir tikėjimas tuo, ką darau visada tai atpirkdavo. Būti meno pasaulyje labai sunku, bet labai įdomu. Susiduri su momentais, kai net galvoji pasiduoti, tačiau savęs be muzikos neįsivaizduoju. Jausčiausi tarsi be kažkurios kūno dalies.
3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?
Nors šiuo metu VDU muzikos akademijoje studijuoju klasikinį vokalą, kas reiškia, jog pradedu žengti pirmuosius žingsnius ir operos keliu, tačiau daug metų mane žavėjo POP muzika ir estradinis vokalas, kurio ir pradėjau mokytis nuo trylikos metų. Nors ir kasdien susidomėjimas operos pasauliu vis didėja, manau, kad meilės POP muzikai ir scenai, jis dar nenurungė. Laisvalaikiu taip pat mėgstu klausyti R&B bei Pop-rock muzikos.
4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?
Dėl ateities žanro, kuriame save priskirčiau, aš dar nesu tikra. Nežinau, ar labiausiai norėsiu save matyti POP muzikos, operos ar miuziklo scenoje, tačiau tvirtai žinau, kad ateitis susijusi su muzika ir dainavimu. Kai manęs paklausia, koks tavo planas B (na, nes žmonėms menas atrodo labai nestabilu), aš atsakau, kad aš jo neturiu, nes ir nenoriu turėti. Šiuo metu leidžiu autorines pop dainas. Esu išleidusi jau keturias savo dainas, tikiuosi greitu metu įrašyti ir albumą. Gyvenu muzika, tuo mėgaujuosi ir didžiuojuosi, o ateitis pati parodys.
5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?
Pirmiausia reikia tiesiog pradėti. Nebijoti pradėti ir pasitikėti savimi, savo sprendimais. O kas gali būti fainiau ir gražiau, negu prie visų mokamų užsienių kalbų išmokti dar vieną ir, man asmeniškai, pačia gražiausią – muzikos kalbą. Ten atsiveria tiek naujų ir gražių dalykų, tad net jei ir baisu, patikėkit, verta!