Vardas Pavardė: Vladas Augustinas Šopaga
- Instrumentai: Pianinas
- Patirtis: groju jau apie 20 metų, šiuo metu esu magistro 2 kurso studentas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur taip pat baigiau bakalaurą. Užaugęs pajūryje ir ten pasisėmęs didžiausią dalį „pianizmo“ V. Šimkaus konservatorijoje. Metus stažavausi Paryžiuje Alfred Cortot mokykloje.
- Apibūdink save: Esu paprastas, mylintis muziką pianistas, atlikėjas ir pedagogas, tam tikra dalimi ir filosofas bei psichologas. Laisvalaikiu mėgstu pažaisti krepšinį, kažką pasimokinti. Pastaruoju metu mane sudomino programavimas. Žinoma, groju, nes tai palaiko mane gyvą.
1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?
Rinktis muzikos profesiją nusprendžiau tikrai ne nuo pirmo prisilietimo prie pianino. Muzika mane traukė, bet praėjo geras dešimtmetis iki galutinio sprendimo, kai 12-toje klasėje turėjau rinktis tarp karo ir muzikos akademijos. Tada ir supratau, kad be visiško atsidavimo muzikai neišgyvensiu, nors ir karininkas iš manęs būtų gavęsis neblogas.
2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?
Sunkumų tikrai buvo, bet nuo to tik dar smagiau. Tėvai palaikė tuo, kad stūmė klausytis širdies ir sekti jos balsu, dėl to aš jiems labai dėkingas. Sunkiausia tikriausiai yra neprarasti tikėjimo ir nepamiršti dėl ko to ėmiausi, nes abejonės puldavo su kiekviena nesekme ir kiekviena ne ta nata.
3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?
Žanras tikriausiai būtų klasika ir džiazas bei elektroninė muzika. Tiksliausiai mėgstu įvardinti atlikejais ir kompozitoriais: Brad Melhdau, Keith Jarret, Nils Frahm, Rachmanninof, Chopin, Bach.
4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų įdėjų?
Planų ateičiai turiu nemažai. Žinoma, noriu išmokti ir po ranka turėti beveik visus kūrinius išvardintų kompozitorių, o tai užtruks tikriausiai apie 40 metų. Tuo pat metu bandysiu, jei atsiras galimybė, įgyvendinti dvi įdėjas: virtuali koncertų salė “in a box” ir sukurti kompiuterinę programą, kuri mokėtų improvizuoti.
5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?
Jei baisu pabandyti, patarčiau užsimerkti ir žengti į priekį bent jau pirmą žingsnį. Nuo pabandymo šitoje sferoje tikrai nieko blogo nenutiks, tik nurims širdis, jei galiausiai suprasi, kad tai ne tau. Bet jei užsimanysi žengti toliau, tikrai nenusivilsi.