BŪGNŲ IR GITAROS PAMOKOS KAUNE – MANTAS VITKUS

Vardas Pavardė: Mantas Vitkus

  • Instrumentai: Akustinės, klasikinės, elektrinės ir bosinės gitaros; Būgnai / perkusija.
  • Patirtis: Gitara pradėjau groti 2000m.; Mušamaisiais 2006m; Studijavau J. Gruodžio konservatorijoje ir Muzikos ir Teatro akademijoje; Sugrota ± 1000 koncertų.
  • Apibūdink save:  Nuo ankstyvos vaikystės muzika ir instrumentai yra neatsiejama mano gyvenimo dalis, kuria betarpiškai stengiuosi dalintis su kitais. Tiek per mokymus, tiek per koncertus.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Man labai pasisekė, kad turėjau brolį, kuris supažindino mane su muzikos pasauliu dar būnant 5-6 metų amžiaus. Visada mėgdavau klausyt muzikos, kurią brolis dalindavosi su manimi. Platus pasirinkimas, nuo disco stiliaus iki sunkiojo metalo. Visa kokybiška muzika – yra muzika. Nesvarbu koks stilius. Tačiau vieną dieną vyresnėlis nusipirko akustinę gitarą, kaip pats sakė “tiesiog pamėginti”, ją po kelių metų apleido, o man gitara ir muzika tapo gyvenimo keliu ir profesija.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Tėvų įdėjinis palaikymas buvo visada, tačiau esminiu asmenybės raidos laikotarpiu, paauglystėje, teko pakovoti ir įrodyti, jog tikrai myliu šį amatą ir kad galiu pasiekti užsibrėžtų tikslų.

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Kaip ir minėjau ankščiau, gera muzika neturi žanrų rėmų, visgi širdyje groja sunki ir moderni muzika. Nepaisant to, mano grojaraščiuose galėtumėte rasti kūrinių nuo funko iki repo, nuo house iki metalo.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Esu įsitikinęs, kad žmogus tobulėja visą gyvenimą ir savo muzikiniame gyvenime kasdien atrandu kažką naujo. Ar tai būtų artimų kolegų įžvalgos, patarimai ar tiesiog savaime įvykstančios naujovės tiesiog dalyvaujant procese t.y. užsiiminėjant instrumentu.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Kadangi muzika yra gyvas procesas, turi jausti ne tik širdyje, bet ir judinti raumenis, pirštus – tereikia negalvoti, ką pasakys kiti, o tiesiog imti ir pamėginti. Dažnai klausant savo mėgstamų atlikėjų, kūrinių, neretai įsivaizduojame, kaip būtų smagu tai padaryti pačiam, taip? Nori groti gitara? Užbrauk stygas ir pajausk ką sako širdis. Nori groti būgnais? Tiesiog atsisėsk ir pamėgink užgauti bent vieną būgną ar lėkštę. Jausmas yra viskas.