Būgnų pamokos Vilniuje – Ignas Cirtautas

Vardas Pavardė: Ignas Cirtautas

  • Instrumentai: Būgnai
  • Patirtis: Prie pačio instrumento prisėdau tik įstojęs į meno krypties mokyklą penktoje klasėje, būdamas 11-kos metų. Ir iki šiandien nenustoju praktikuotis, nuolatos tobulėti ir siekti tikslų.
  • Apibūdink save: Esu paprastas istorijos mokslo studentas, kuris negali gyventi be muzikos kasdieniame gyvenime. Muzika atpalaiduoja, motyvuoja, padeda nesustoti ir judėti toliau.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Nuo pat mažens buvau apsuptas muzikos šeimoje, mokykliniame gyvenime. Muzika labai greitai tapo mano hobiu, popamokine veikla, galiausiai gyvenimo dalimi. Iki šių dienų didžioji mano gyvenimo dalis yra muzika, domėjimasis muzikos istorija, kylančiais atlikėjais ir muzikos atlikimas.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Šiuo atveju, palaikymas – per silpnas žodis. Tėvai, patys būdami muzikantais, skatino mane, drąsino visur dalyvauti, išmokė muzikinį gyvenimą paversti malonumu, kuriuo gera užsiiminėti.

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Pirmenybę teikiu visiems sub-žanrams besisukantiems aplink roką: punk rokas, folk rokas, metalas. Neturiu konkretaus vieno, bet turiu labai daug mėgstamų žanrų, kuriuos įdomu atlikti instrumentu arba tiesiog klausytis. Mano nuomone, svarbiausia atskirti mėgstamą muzikos žanrą ir atliekamą žanrą, nes pervertinti ar nuvertinti savęs nereikėtų.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Neabejoju, jog muzika išliks mano gyvenime, kad ir kur gyvenimas pasisuks. Net ir pabaigęs mokslus universitete neplanuoju nustoti groti, kurti, dalyvauti. O planų ateityje yra daug ir kai jie visi yra susieję su muzikos atlikimu – planas aiškus, nuolatos ties tuo dirbti, praktikuotis ir siekti užsibrėžtų svajonių.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Nebijoti bandyti. Meilė muzikai bei instrumentui ateina labai greitai, tik reikia su juo gerai susipažinti. Jei meilė instrumentui, kurį trokšti įvaldyti, neateina taip greitai, tuomet reikia jį prisijaukinti, nes mokymasis per prievartą, o ne savo noru, malonumo nesuteiks. Groti patinkantį žanrą su patinkančiu instrumentu yra neapsakomai geras jausmas.