Gitaros pamokos Telšiai – Laurynas Valatka

Vardas Pavardė: Laurynas Valatka

  • Instrumentai: gitara, vokalas, bosinė gitara, pianinas, būgnai
  • Patirtis: nuo 2008 m. užsiimu koncertine veikla, solo atlikėjo karjera, apie 6 metus dainų aranžavimu, dainuoju ir groju gitara grupėje “No Intro”, dirbu garso režisieriumi renginiuose taip pat gitaros mokytoju
  • Apibūdink save: Gyvenime reikia išmokti eiti į priekį net atbulomis.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Potraukis muzikai buvo jau nuo vaikystės. Maždaug 7 metų jau šiek tiek gaudžiausi  grojome pianinu, natose, skirdavau melodijas, norėdavau dainuoti. Paauglystėje atsirado ir daugiau instrumentų, kai kurių nesinorėjo paleisti. Niekad muzikanto kelias nebuvo suplanuotas, tiesiog vedė stipri meilė muzikai nuo vaikystės. Ta meilė su laiku tik augo, kol muzika tapo nebe vien malonumu, o ir viena iš pagrindinių veiklų. 

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Šis kelias vystėsi labai palaipsniui. Prasidėjo nuo hobio ir tapo viena iš pagrindinių veiklų mano gyvenime, todėl tėvams niekad per daug neužkliūdavo mano susidomėjimas muzika. Palaikymas visada buvo, o ir visi šeimos nariai neabejingi gyvai, tikrai muzikai. 

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Stengiuos neskirstyti muzikos žanrais. Pagrindinės dvi kategorijos muzikos suskirstymui: „daina patinka“ ir „ne mano skonio/neskamba man“. Skirstant tik tokiu būdu, atsiveria plačios durys įvairovės atžvilgiu, iš bet kurio muzikos žanro visada yra ką naudingo ar malonaus pasiimti ir sau. Galbūt artimiausias žanras, kuris labiausiai dominuoja man – rokas ir jo atmainos. Bet tiek savo kūryboje, tiek klausomoje muzikoje, pilna įvairių ir skirtingų žanrų detalių: pradedant bliuzu, funk’u, regiu, soul’u, baigiant roko muzika, elektronika ir kitais žanrais. 

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muzika? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Matau save toliau tęsiantį solo karjerą projektuose ir su grupe. Muzika visada buvo ir visada bus svarbi dalis manęs ir to kas aš esu. Gyvenime visada svarbu progresas, todėl tiek muzikos fronte, tiek kitose gyvenimo sferose norisi augti, plėsti perspektyvas ir pasiimti kuo daugiau. 

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Viskas gimsta nuo minties. Gyvenime reiktų išmokti sau pasakyti, kad verta pabandyti viską, kas šauna į galvą. Gyvenimas yra miškas pilnas klaustukų, todėl kad ir koks noras dega viduje, reikia nebijot išbandyt savęs tame, kas bent kažkiek sudomino. Tik tada bus aiškus atsakymas ar tai pakeliui ar ne, o su kiekvienu atsakymu ir nauja patirtimi, tas kelias darysis vis aiškesnis. Visada reikia stengtis duoti žmogui ryžto, pasitikėjimo, motyvacijos ir padėti rasti geriausius jam tinkamus įrankius pasiimti tai, ko jis nori.