Gitaros pamokos Vilniuje – Artūras Plačenis

Vardas Pavardė: Artūras Plačenis

  • Instrumentai: Gitara, Bosinė gitara, DJ, muzikos produkcija.
  • Patirtis: Pirmą kartą, gitarą paėmiau į savo rankas būdamas 7-nerių. Tai buvo sovietinė, klasikinė gitara, kuri priklausė mano tėčiui. Šis styginis instrumentas itin sužavėjo mane, tad mano kelionė į muzikos pasaulį prasidėjo būtent čia. Laikui bėgant, pradėjau groti ir elektrine gitara (nuo 2010-ųjų) bei grojau skirtingose grupėse, kaip „The Icarus“ bei „Except Phoenix“. Kiek vėliau pasinėriau į muzikos produkcijos bei įrašinėjimo pasaulį bei 2019 metais baigiau muzikos technologijų bakalaurą. Studijavau Londone, Rytų Londono Universitete, studijų metu teko prodiusuoti bei dirbti su atlikėjais kaip: „JoNava“, Cristian Perugino, Ezra Bruno bei t.t
  • Apibūdink save: Galėčiau pasakyti, jog esu “apsėstas“ muzikos. Bei garsų. Muzika mane lydi nuo pat mažų dienų. Esu įsitikinęs, jog menas bei muzika gali vystyti asmenybę bei asmens žingeidumą. Taip pat, mėgstu mokyti bei perteikti savo turimas žinias kitiems, kadangi esu įsitikinęs, jog dalinimasis žiniomis yra ne tik smagi veikla, tačiau ir tobulėjimas tiek ir mokytojui tiek ir mokiniui.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Nuo pat vaikystės, pamenu, kaip mano tėtis automobilyje nuolat grodavo „AC/DC, Led Zeppelin“ plokšteles tai man atrodė itin „kieta“ bei smagu. Tad būtent dėl šių grupių pirmą kartą paėmiau gitarą į rankas bei supratau, jog pats noriu kurti ir groti muziką, o ne tik jos klausytis. Pradėjus mokytis gitara ši muzikinė kelionė vystėsi ir ji tęsiasi iki pat dabar, kadangi visada yra ko išmokti naujo bei kur tobulėti.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Tėvai niekada nebuvo prieš, tačiau jie muziką matė kaip mano hobį, o ne profesiją, tad kai tik tėvams užsiminiau, jog noriu studijuoti muzikos bakalaurą jie buvo itin nustebę. Visgi, po ilgų pokalbių bei keleto ginčų, sugebėjau įrodyti, jog muzika bei garsas yra mano norimas kelias gyvenime. Nuo pirmosios bakalauro studijų dienos tėvų palaikymas yra neįkainojamas!

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Pradėjęs domėtis muzika, visų pirmą išgirdau roko bei metalo muziką, tad galėčiau teigti jog šie žanrai yra arčiausiai širdies. Tačiau pradėjus domėtis muzika plačiau, atradau bei kitus itin mylimus žanrus, kaip bliuzas, jazz‘as, country. Pradėjęs domėtis elektronine muzika,  pasinėriau ir į techno, minimal, ambient pasaulius.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų įdėjų?

Ateityje, norėčiau, kad kuo daugiau žmonių pasinertų į muzikos pasaulį bei padėtį jiems atrasti savąjį kelią  muzikoje.

Taip pat, ruošiu savo elektroninės muzikos albumą, tad tikiuosi, jog netolimoje ateityje jis taip pat išvys dienos šviesą. Itin didžiulių planų neturiu, kadangi stengiuosi savęs neapkrauti bei mėgautis kiekviena diena kartu su muzika.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

DO IT. Tai bus vienas geriausių jūsų sprendimų visame gyvenime, kadangi muzika gali būti ir profesija ir hobis. Manau, jog muzika yra universaliausia kalba pasaulyje, tad būtent muzika leidžia mums suprasti kitas kultūras bei kitus žmones.

Gyvenime yra itin svarbu save „challenginti“, na o atvykę į FASOUL muzikos mokyklą, turėsite begalę smagių, nuotaikingų bei linksmų challengų!