Pianino pamokos Kaune – Ilana Krivoščenkaitė

Vardas Pavardė: Ilana Krivoščenkaitė

  • Instrumentai: Pianinas, vokalas.
  • Patirtis: Groju pianinu ir dainuoju virš 25 metų. 12 metų mokiausi 1-ojoje Kauno muzikos mokykloje, vėliau baigiau VDU Muzikos akademijoje muzikos pedagogikos studijas ir gavus diplomą išvykau gyventi į Izraelį kur tęsiau pedagogikos studijas Bar Ilan universitete. Mokiausi džiazo vokalą pas Daphną Levy (kuri dirbo su tokiomis žvaigždėmis kaip Ester Rada ir Netta Barzilai) ir dirbau vokalo, pianino mokytoja  pradedant nuo pačių mažiausių iki senjorų. 
  • Apibūdink save: Esu labai pozityvus ir kūrybiškas žmogus, gebantis prisitaikyti prie kiekvieno mokinio poreikių ir paruošti mokymosi planą orientuojantis į jo gebėjimus.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Muzika mane supo nuo pat kūdikystės. Dažnai dainuodavau tiek vaikiškas daineles, tiek to laikotarpio populiarias dainas sau akomponuodama pianinu iš klausos. Vėliau 4 klasėje pradėjau kurti savo dainas. Klasiokų, draugų, mokytojų ir muzikos profesionalų pagyrimai ir prašymai prisijungti muzikiniuose projektuose ir renginiuose buvo rodiklis to, kad darau tai gerai ir ateitį siesiu būtent su muzika.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant lik savo svajonės?

Mama pastebėjo mano meilę muzikai ir todėl nedelsdama atidavė į muzikos mokyklą ir visada palaikė mano muzikinius eksperimentus ir siekius.

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Išskirti vieno žanro negalėčiau, be galo myliu klasiką, džiazą, pop, pasaulio muziką, disco, Lotynų Amerikos sambą ir bossa novą, gospelus ir, žinoma, Artimųjų Rytų muziką. Gal kiek mažiau klausau metalo ir sunkaus roko, tačiau ir joje yra daug kokybiškų muzikos pavyzdžių. Apskritai, mano manymu, muzikos mokytojas neturėtų apsiriboti vienu žanru.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Be muzikos pedagogikos veiklos dar bandau rasti laiko koncertinei veiklai tad tikiuosi ji dar ilgus metus gyvuos mano gyvenime. Esu lektorė,  seminaruose su muzikos mokytojais dalinuosi metodais su kuriais susipažinau studijuodama ir dirbdama Izraelyje, tad noriu vystyti ir šią veiklą, įnešdama naujovių į muzikos švietimą Lietuvoje.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Tiesiog nieko nelaukiant pradėti. Delsimas ir apmąstymai prie nieko nepriveda. Reikia veikti, nebijoti ir negalvoti, kad yra kažkoks amžiaus cenzas. Niekada nėra per vėlu. Tuo įsitikinau dirbdama su įvairaus amžiaus žmonėmis. Svarbu tik motyvacija, noras ir supratimas, kad muzika, kaip ir bet kokia kita nauja veikla, tai tęstinis procesas ir tam, kad pasiekti savo tikslą, reikia laiko ir kantrybės.