Pianino pamokos Kaune – Urtė Dovydaitytė

Vardas Pavardė: Urtė Dovydaitytė

  • Instrumentai: Pianinas.
  • Patirtis: Groju pianinu jau 15-ika metų. Savo muzikinį kelią pradėjau Kauno I-oje muzikos mokykloje, vėliau mokiausi Kauno J. Gruodžio konservatorijoje ir baigiau bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
  • Apibūdink save: Gyventi be muzikos, iš tiesų, man būtų sunku. Pamenu, kaip nuo mažų dienų dainuodavau artimiesiems visas girdėtas įmanomas dainas, o pirmą kartą išgirdus pianino garsus supratau, kad su šiuo instrumentu bendrausime dar ilgai. Ir ilgainiui supratau, jog muzika nėra tik garsas. Muzika – tai išsilaisvinimas nuo rutinos, naujo, besikeičiančio, savito pasaulio kūrimas, kuris priklauso tik Tau pačiam. Todėl vedama noro padėti patirti šį jautrų, individualų pasaulį, pasirinkau mokyti.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Namuose turėjau seną pianiną, kuris vis traukė mano akį, o baltų ir juodų klavišų daugis niekaip nedavė ramybės ir jie vis prašėsi būti paliečiami. Mama, pamačiusi mano susidomėjimą, užrašė mane į muzikos mokyklą, tad taip ir gavosi, jog esu čia…

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant lik savo svajonės?

Tėvų palaikymas man buvo itin svarbus aspektas mano muzikos kelyje. Nors ir esu ne iš muzikantų šeimos, visuomet jaučiau labai didelį jų palaikymą bei tikėjimą, už ką jiems esu be galo dėkinga.

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Nors ir esu baigusi klasikinės muzikos studijas, tačiau mane labai traukia muzikos įvairovė, kurios šiais laikais apstu, tad stengiuosi „paragauti“ visko: pop, jazz, rock, ambient, elektronikos, minimalizmo ir t.t..

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Ateityje, be gilinimosi į muzikos pedagogikos niuansus, planuoju užsiimti kūrybine veikla — žodžius ir melodijas sudėti į monolitus, kurie galės pasiekti ir džiuginti kitų ausis.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Žmogui, kuris nėra apsisprendęs patarčiau nusimesti visas iki šiol turėtas abejones ar mintis, jog tai „misija neįmanoma“, ir tiesiog nerti į muzikos garsus čia ir dabar! Galiu pažadėti, jog ši kelionė atneš daug gražių ir įsimintinų emocijų.