Pianino pamokos Vilniuje – Kristina Korch

Vardas Pavardė: Kristina Korch

  • Instrumentai: Pianinas.
  • Patirtis: Pianinu mokytis pradėjau šešerių Eduardo Balsio menų gimnazijoje, studijastęsiau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu esu diplomuota pianistė, dirbuįvairiuose solo projektuose, akompanuoju bei mokinu.
  • Apibūdink save: Esu ramaus būdo, empatiška. Būdama dar paauglė, supratau, jogmuzika yra universali kalba. Kartais „verbališkai“ mintis išreikšti yra per daug sunku. Turbūt netiek mintis, kiek jas sukeliančius jausmus. Būtent muzikoje tu gali paskęsti jausmuose irišgryninti visą emocijų amplitudę – nuo euforijos iki melancholijos.

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Tėvai pasakoja, jog būdama penkerių, koncerte susižavėjau pianiste bei labai rimtu balsu tariau, jog užaugusi būsiu kaip ji. Keista, tačiau viso to nepamenu. Turbūt kažkur labai giliai manyje suvirpino tai, ko aš nebuvau pažinus ir norau pažinti.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Esu be galo dėkinga savo tėvams, kadangi manimi neabejojo nei truputį. Visuomet jaučiau jų stiprų palaikymą, o tai nepaprastai svarbu einant meno keliu.

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Kaip be būtų keista, nors ir esu baigusi fortepijono atlikimą, su kuriuo asocijuojasi žodis klasika, be galo myliu elektroninę muziką, taip pat domiuosi šiuolaikiniu akademiniu žanru. Nesu linkusi skirstyti muzikos į juodą bei baltą, manau, kiekvienas muzikos žanras turi savo laiką ir vietą, kitaip tariant, nuotaiką.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų idėjų?

Kūrybinės idėjos retai kada mane apleidžia, atlikusi vieną programą, jau mintyse dėlioju kitą – kas tuo metu man rezonuoja bei kuo dalintis tikrai norėčiau. Keletą pastarųjų metų esu susidomėjusi minimalistine amerikiečių muzika. Tad jaučiu jog po truputį dėliojasi visi taškai ties i, bręsta įvairūs projektai.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui?

Dažniausiai mus lydi baimė klysti. Mokymosi procese tai yra normalu. Iš praktikos galiu pasakyti, kad klystant pavyksta išgryninti tikrąjį progresą. Kiekviena gyvenimo sfera reikalauja užsidegimo bei užsisipyrimo, muzika nėra išimtis. Nuoširdžiai norėčiau kiekvieną paskatinti savyje atrasti tą drąsą pirmajam kartui, nes juk niekada nežinai kur visa tai Tave nuves.