Vokalo pamokos Vilniuje – Artur Petraškevič

Vardas Pavardė: Artur Petraškevič

  • Instrumentai: Vokalas
  • Patirtis: Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, TV projekto X faktorius dalyvis, išsilavinimas – muzikos bakalauro laipsnis (specializacija – dainavimas), pedagogo kvalifikacija (LMTA)
  • Apibūdink save: muzika, humoras, laisvė, komunikabilumas

1. Papasakok, kaip ir kada tu supratai, jog esi linkęs į muziką?

Mano muzikinė kelionė prasidėjo jau nuo 5 metų. Važiuodamas autobusu su mama dainavau įvairias daineles ir taip atsitiko, kad tame autobuse važiavo ir muzikos mokytoja. Ji išgirdo mano dainavimą ir pakvietė dainuoti į renginį. Man labai patiko būti scenoje. Nuo 11 metų pradėjau lankyti muzikos mokyklą (solinio dainavimo specialybė). 12 klasėje labai sutrikau dėl savo ateities. Mokytojai mane skatino pasirinkti mediciną vietoje dainavimo. Tačiau noras dainuoti nugalėjo ir aš įstojau mokytis į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.

2. Ar tėvai palaikė tavo pasirinkimą, ar teko susidurti su sunkumais einant link savo svajonės?

Tėvai palaikė mane ir džiaugėsi mano pasirinkimu. Visada sulaukiu palaikymo iš jų pusės, kai atrodo pradedu mažiau savimi tikėti. Tai yra labai svarbu.

3. Kokiam muzikos žanrui tu teiki pirmenybę?

Aš negaliu išskirti tam tikro žanro. Man patinka įvairi muzika. Tai gali būti opera, miuziklas, rokas, R&B, pop. Kiekvieno žanro specifika savita ir idomi. Klausau ir atlieku įvairią muziką, nuo operos iki roko.

4. Kaip tu matai savo ateitį susijusią su muziką? Ar nori išmokti kažko naujo, galbūt turi naujų įdėjų?

Aš matau save atlikėju, pedagogu. Svajoju kurti, įrašinėti savo dainas. Muzika yra kintantis dalykas, atsiranda vis kažkas naujo. Todėl geras specialistas, profesionalas visada trokšta sužinoti daugiau ir iš esmės mokosi visą savo gyvenimą.

5. Ką tu patartum žmogui, kuris norėtų išbandyti save muzikos sferoje, tačiau dar nėra apsisprendęs. Kaip reikia paskatinti išbandyti save ir padėti atsiskleisti savo norui? 

Aš patarčiau nebijoti. Gyvenime yra svarbu ieškoti savęs ir daryti tai, kas patinka. Jeigu patinka dainuoti ir galbūt atrodo, kad tau nelabai sekasi, reikia prisiminti, kad kiekvienas žmogus pradeda nuo nulio. Balsas, klausa, technika yra lavinama pedagogų pagalba. Dainuoti gali absoliučiai kiekvienas. Jei netiki savimi, siulyčiau ateiti į Fasoul studiją, nieko neprarasi, juolab, kad pirma pamoka yra nemokama